VDA 2 – zajištění kvality před sériovou výrobou

Kurz pro všechny, kteří se podílejí na řešení kvality v příslušných procesech v automobilovém průmyslu, převším pro manažery a inženýry kvality.

Základní informace

Rozsah výuky 1,5 dne
Metody výuky výklad, workshopy
Učební materiály   součást ceny kurzu
Občerstvení   součást ceny kurzu

Obsah kurzu

  • přehled a vazby nejdůležitějších právních předpisů (EHK/OSN předpisy, bezpečnost výrobku, odpovědnost za výrobek, IMDS, REACH....)
  • struktura 5. vydání VDA 2
  • změny oproti 4. vydání VDA 2
  • výklad obsahu - postup PPF a vzorkování, plánování a odsouhlasení PPF včetně časového zařazení v procesu vzniku produktu , iniciační matice, stupně předložení, rozhodnutí o uvolnění, zvláštní případ - malé série.
  • vysvětlení specifické potřeby řízení v organizaci
  • praktický příklad procesu vzorkování


Cílem kurzu je seznámení s iniciátory, požadavky, se strukturovanou implementací v postupech organizace a s prokazováním v rámci postupu uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF).

Manažerům kvality, inženýrům či technikům kvality, dále pracovníkům nákupu, vývoje, logistiky a výroby, kteří se podílejí na řešení kvality v příslušných procesech v automobilovém průmyslu - především členům projektových týmů při zavádění nových výrob.

Základní znalosti managementu kvality dle ISO/TS 16949 (IATF 16949) Zkušenosti v odvětví automobilového průmyslu, znalost specifických požadavků zákazníků pro oblast vzorkování Základní orientace ve VDA svazcích výhodou.

Povinné předchozí absolvování kurzů: Není požadováno.

Při splnění minimální 80 % docházky a po uhrazení faktury zákazníkem budou vystavena individuální osvědčení o absolvování školení.

Nová publikace VDA 2 Zajištění kvality před sériovou výrobou, kterou účastníci obdrží na kurzu.

Termíny kurzu


Termín Místo konání Jazyk Obsazenost Cena Objednávka